GLPI Project - en to sp_SP translation catalogue (124 entries)

en: Dashboard
sp_SP: Cuadro de borde

en: Tickets
sp_SP: Incidencias

en: Reports
sp_SP: Informes

en: Charts
sp_SP: Gráficos

en: Home
sp_SP: Recepción

en: Tickets Statistics
sp_SP: Estadísticos de las incidencias

en: by Technician
sp_SP: Por técnico

en: by Requester
sp_SP: Por peticionario

en: by Data
sp_SP: por fecha

en: Overall
sp_SP: Todo

en: Today
sp_SP: Hoy

en: users
sp_SP: Usuarios

en: Activa
sp_SP: activo

en: Tickets Evolución
sp_SP: Evolución de las incidencias

en: Tickets by Status
sp_SP: Incidencias Por Estado

en: Tickets by Entity
sp_SP: Incidencias Por la entidad

en: Tickets by Category
sp_SP: Incidencias Por categoría

en: Daily Evolución
sp_SP: evolución cotidiana

en: Tickets Total
sp_SP: Incidencias total

en: by Entity
sp_SP: Por entidad

en: TOP 10 - Requester
sp_SP: TOP 10 - peticionario

en: Entity
sp_SP: Entidad

en: Open Tickets
sp_SP: Incidencias abiertas

en: Today Tickets
sp_SP: Incidencias Del día

en: by Group
sp_SP: Por grupo

en: Group
sp_SP: Grupo

en: Late
sp_SP: en retraso

en: Opened Tickets by Status
sp_SP: Incidencias Abiertas por estado

en: Last Tickets
sp_SP: Últimas Incidencias

en: All
sp_SP: Todo

en: New Versión
sp_SP: Nueva versión

en: avaliable
sp_SP: Disponible

en: January
sp_SP: Enero

en: February
sp_SP: Febrero

en: March
sp_SP: Marte

en: April
sp_SP: Abril

en: May
sp_SP: Mayo

en: June
sp_SP: Junio

en: July
sp_SP: Julio

en: August
sp_SP: Agosto

en: September
sp_SP: Septiembre

en: October
sp_SP: Octubre

en: November
sp_SP: Noviembre

en: December
sp_SP: Diciembre

en: Sunday
sp_SP: Domingo

en: Monday
sp_SP: Lunes

en: Tuesday
sp_SP: Martes

en: Wednesday
sp_SP: Miércoles

en: Thursday
sp_SP: Jueves

en: Friday
sp_SP: Viernes

en: Saturday
sp_SP: Sábado

en: Consult
sp_SP: Consultar

en: Clean
sp_SP: Borrar

en: No ticket found
sp_SP: Ningún billete expósito

en: Select a technician
sp_SP: Seleccionáis un técnico

en: Select a requester
sp_SP: Seleccionáis un peticionario

en: Title
sp_SP: Título

en: Opening Fecha
sp_SP: Fecha de abertura

en: Cerrada fecha
sp_SP: Fecha de clausura

en: Technician
sp_SP: Técnico

en: Closed
sp_SP: Cerrado

en: Previous
sp_SP: Precedente

en: Next
sp_SP: que Sigue

en: Requester
sp_SP: Peticionario

en: Opened
sp_SP: Abierto

en: Period
sp_SP: Periodo

en: Yesterday
sp_SP: Ayer

en: Last 7 days
sp_SP: 7 últimos días

en: Last 15 days
sp_SP: 15 últimos días

en: Last 30 days
sp_SP: 30 últimos días

en: Last 3 months
sp_SP: 3 últimos meses

en: Select a entity
sp_SP: Seleccionáis una entidad

en: Select a group
sp_SP: Seleccionáis un grupo

en: Developed by
sp_SP: Desarrollado por

en: User rights management
sp_SP: La gestión de los derechos de los usuarios

en: Tab display
sp_SP: Affichage Del onglet

en: Tickets by Source
sp_SP: Incidencias Por Origen

en: Last Events
sp_SP: Últimos Eventos

en: Logged Users
sp_SP: Usuarios Conectados

en: Computers by Operating System
sp_SP: Ordenadores por Sistema Operativo

en: Computers by Type
sp_SP: Ordenadores por Tipo

en: Quantity
sp_SP: Cantidad

en: Monitors by Manufacturer
sp_SP: Monitores por Fabricante

en: Monitors by Model
sp_SP: Monitores por Modelo

en: Printers by Manufacturer
sp_SP: Impresoras por Fabricante

en: Printers by Model
sp_SP: Impresoras por Modelo

en: Networkequipments by Manufacturer
sp_SP: Equipo de Red por Fabricante

en: Networkequipments by Model
sp_SP: Equipo de Red por Modelo

en: Phones by Manufacturer
sp_SP: Teléfonos por Fabricante

en: Phones by Model
sp_SP: Teléfonos por Modelo

en: Peripherals by Manufacturer
sp_SP: Periféricos por Fabricante

en: Peripherals by Model
sp_SP: Periféricos por Modelo

en: Top 10 - Software Vendors
sp_SP: Top 10 - Software por Fabricante

en: Top 10 - Software Install
sp_SP: Top 10 - Instalaciones de Software

en: Cartridges by Manufacturer
sp_SP: Cartuchos por Fabricante

en: Used
sp_SP: Usados

en: Assets by Type
sp_SP: Bienes por Tipo

en: Unknown
sp_SP: Desconocido

en: Computer
sp_SP: Ordenador

en: Printer
sp_SP: Impresora

en: Networkequipment
sp_SP: Equipo de Red

en: Phone
sp_SP: Teléfono

en: Peripheral
sp_SP: Periférico

en: Map
sp_SP: Mapa

en: Tickets Map
sp_SP: Mapa de las Incidencias

en: Fill in entities: address, city, state and country.
sp_SP: Rellena entidades: dirección, ciudad, estado y país.

en: Select
sp_SP: Seleccionáis

en: by Category
sp_SP: por Categoría

en: Select a category
sp_SP: Seleccionáis una categoría

en: by Location
sp_SP: por Ubicación

en: Select a location
sp_SP: Seleccionáis una ubicación

en: Welcome
sp_SP: Bienvenido

en: Select a asset
sp_SP: Seleccionáis un bien

en: by Assets
sp_SP: por Bienes

en: Print
sp_SP: Impresión

en: by SLA
sp_SP: por SLA

en: Select a SLA
sp_SP: Seleccionáis un SLA

en: Current
sp_SP: Corrient

en: Current year
sp_SP: Año corriente

en: Period in index page
sp_SP: Período en página de índice

en: Theme
sp_SP: Tema

en: by Type
sp_SP: por Tipo

en: Select a type
sp_SP: Seleccionáis un tipo

en: Select a manufacturer
sp_SP: Selecione un fabricante
